Kaip susikurti interneto svetainę – 2 dalis: Hostingas

Ankstesnėje straipsnių serijos „Kaip susikurti svetainę” dalyje aprašiau tris pagrindinius dalykus, kurių reikia norint susikurti savo asmeninę svetainę. Šioje dalyje plačiau pakalbėsiu apie svetainių talpinimo planus, bei paslaugas juose.

Hostingo paslaugas siūlančių įmonių yra aibės. Jų siūlomi paslaugų paketai yra, iš esmės, tokie patys, su nedideliais, ir dažnai nereikšmingais, skirtumais (kai kalba eina apie asmenines svetaines).

Taigi, kokios yra tos dedamosios? Pirma, tai talpa arba kitaip, vieta serveryje. Paprastai asmeninei svetainei, vietos nereikia daug. 1 GB yra daugiau nei pakankamai. Jei svetainė bus, pavyzdžiui, foto galerijos tipo, vietos gali reikėti daugiau, priklausomai nuo to, kokios raiškos nuotraukos bus talpinamos. Didelės raiškos nuotraukoms, prireiks daugiau vietos.

Taip pat į šią talpą reikia įskaičiuoti ir pašto dėžučių užimamą vietą. Jei planuojate, kad pašto dėžutėse bus daug laiškų, galimai su dideliais priedais (nuotraukomis, muzikiniais failais ir pan.), iš karto numatykite, kad reikės daugiau vietos serveryje.

Kita, kartais svarbi hostingo savybė: el. pašto dėžučių kiekis. Pigesniuose planuose, jis ribojamas. Asmeninėms svetainėms, paprastai nereikia daugiau nei, sakykim, 5 pašto dėžučių. Gal kam pakanka 1, arba jų visai nereikia, jei naudoja gmail, yahoo, ar kokią kitą pašto paslaugą.

Norintiems kurti daugiau nei 1 svetainę, bus svarbi „multidomain hosting” paslauga. Nes turint vieną svetainių talpinimo paslaugą, joje galima talpinti daugiau nei vieną domeną. Taip sutaupysite.

Ankščiau, svarbi savybė būdavo srautas. T.y. ribojamas mėnesinis tinklo srautas į serverį, kuriame talpinama jūsų svetainė. Tačiau dabar jo suteikiama pakankamai, arba jis visai neribojamas. Tad dėl šios dalies galima nesujaudinti visai. Nebent planuojate, kad Jūsų svetainė bus itin populiari.

Na ir paskutinė svarbesnė talpinimo plano savybė yra duomenų bazių palaikymas. Norint panaudoti gerą turinio valdymo sistemą, bent viena duomenų bazė yra būtina. Jei ketinate talpinti daugiau nei vieną svetainę, reikia kad hostingas palaikytų daugiau duomenų bazių.

Taigi štai yra pagrindinės dedamosios į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis svetainės talpinimo planą:

  • Talpa – 1 GB užtenka paprastai asmeninei svetainei, gali reikti dagiau, jei joje bus įkeliama daug didesnės apimties failų arba pašto dėžutės labai augs.
  • Pašto dėžučių kiekis – čia priklauso nuo kiekvieno poreikio
  • Multidomain hostingas – jei norite talpinti daugiau nei 1 svetainę
  • Duomenų bazės – moderniom TVS būtina duomenų bazė, kiekvienai svetainei paprastai reikia 1 DB.
  • Duomenų srautas – ne itin svarbi savybė asmeninei svetainei, tačiau jei planuojate, kad ji bus itin populiari, tuomet geriau neribojamas srutas.

Kiti parametrai, kuriuos gali minėti paslaugų tiekėjas savo pasiūlymuose, yra daug mažiau svarbūs. Jie daugiau skirti privilioti pirkėją, bet realios naudos daug neduoda.

Kitoje dalyje, pakalbėsim daugiau apie TVS (turinio valdymo sistemas).

Viena mintis apie „Kaip susikurti interneto svetainę – 2 dalis: Hostingas“

Komentarai uždrausti.