Turinys Microsoft Word dokumente

Kuriant didelius rašto darbus Microsoft Word programa, dažnai jiems reikalingas turinys. Daryti turinį berašant nepatogu, nes dokumentas po to bus taisomas ir skyrių puslapiai gali keistis. Čia sužinosite, kaip padaromas automatiškai atsinaujinantis turinys.

Kuriant didelius rašto darbus Microsoft Word programa, dažnai jiems reikalingas turinys. Daryti turinį berašant nepatogu, nes dokumentas po to bus taisomas ir skyrių puslapiai gali keistis. Čia sužinosite, kaip padaromas automatiškai atsinaujinantis turinys.

1. Pirma reikia pridėti papildomą įrankinę MS Word programoje. Ji vadinama „Outlining” (apybraiža). Pridėsite įrankinę paspausdami View -> Toolbars -> Outlinning (rodymas -> įrankių juostos -> apybraiža):

word_turinys_1Atsiras tokia įrankių juosta:

word_turinys_2
2. Pažymime skyriaus pavadinimą, kurį norime matyti turinyje ir šioje įrankių juostoje pasirenkame „Level 1” (pirmas lygis) ir taip visiem skyrių ar poskyrių pavadinimams. Poskyriams renkamės „Level 2” ir t.t., dokumento tekstui turi būti parinkta „Body text” (dokumento tekstas):

word_turinys_3

3. Po to, padedame kursorių toje vietoje, kur norite, kad būtų įdėtas turinys ir spaudžiame Insert -> Reference -> Index and Tables… (įterpti -> informaciją -> rodikliai ir lentelės):

word_turinys_4
4. Atsiradusiame lange pasirinkite „Table of Contents” (turinio lentelė), čia galite pakeisti kaip turinys atrodys ir spaudžiam „OK”:

word_turinys_55. Pažymėtoje vietoje įterpiamas turinys:

word_turinys_6
6. Jei po to dokumente pasikeičia skyrių puslapiai arba pavadinimai, paspauskite „Update TOC” (atnaujinti turinį) mygtuką iš įrankinės. Jei keitėsi tik skyrių puslapių numeriai, atsidariusioje lentelėje pasirinkite „Update page numbers only” (atnaujinti tik pusapių numerius), jei keitėsi ir patys skyrių ar poskyrių pavadinimai pasirinkite „Update entire table” (atnaujinti visą lentelę):
word_turinys_7PASTABA: Jei norite iš turinio pereiti tiesiai prie konkretaus skyriaus, paspauskite turinyje ant to skyriaus pavadinimo pelės kairiuoju klavišu laikydami nuspaustą CTRL klavišą.

37 mintys apie „Turinys Microsoft Word dokumente“

 1. Sveiki visi! 😉
  Gal galite pagelbėti? Word – Format – Columns – Presets – pasirenku „two“, kad atitinkamas tekstas būtų padalytas į 2 stulpelius. Tačiau apačioje (Width and spacing) nežinau, ką daryti, kad normaliai rašytųsi skaičiai. Pavyzdžiui, „Width“ nustatau 3 cm, o Spacing 5 cm, paspaudžiu OK, bet kompiuteris neklauso mano prašymų, tad vėl atsidariusi Columns lentelę, pamatau, jog jis pakeitęs skaičius (pavyzdžiui, 3 cm pavertęs 0,5 cm, 5 cm pavertęs 1 cm. Prašau, pasakykite, kas negerai. 🙁

  1. Galima nebent pačiame Word nustatyti papildomą mygtuką „Go To TOC” http://cybertext.wordpress.com/2010/04/02/word-2007-add-toc-shortcut-to-qat/
   Arba galima naudoti klavišų kombinaciją, pirma paspaudžiat ant turinio elemento, o norint grįžti prie turinio, spaudžiat ATL+Rodyklę į kairę. Tai nėra kombinacija nueiti į turinį, tai kombinacija į jį sugrįžti po paspaudimo.
   Ši kombinacija atitinka „Back” mygtuko funkciją interneto naršyklėje.

  1. norite sunumeruoti tik turinyje, bet ne skyrių pavadinimuose?
   Paprastai, jei numeruojate pavadinimus, tai ir turinys numeruojasi.

 2. Laba diena, gal galite padėti – negaliu normaliai dirbti su tekstiniais dokumentais, nes šokinėja kursorius. Įtariu, jog kažką išjungiau, o ką – neturiu žalio supratimo. Kursorius šokinėja tiek rašant email, tiek dirbant su word tekstiniais dokumentais. Šokinėjimo esmė : rašant tekstą, kursorius peršoka arba atgal, arba visai į kitą eilutę, arba iš vis dingsta, o atsiranda pajudinus pelytę. toks ,,darbas” labai vargina. Ką galėtumėte patarti ? Būčiau nuoširdžiai dėkingas.

  pagarbiai, Pijus Dambrauskas

  1. Sveiki,

   Įtariu kad dirbate su nešiojamuoju kompiuteriu. Po klaviatūra paprastai yra „touchpad”, lietimui jautri sritis skirta valdyti pelę.
   Dirbant su tekstu, tikriausiai dažnai delnu paliečiate tą sritį, ir kursorius peršoka.

   Patarimas yra išjungti touchpad dirbant su tekstiniais dokumentais ir naudoti įprastą pelę tuo laiku.

   Kad išjungti touchpad, paprastai ant nešiojamų kompiuterių arba yra tams specialus mygtukas, kuris dažniausiai būna tuoj pat virš touchpad (http://www.ismokpats.lt/?attachment_id=1321), arba speciali klavišų kombinacija, tokia kaip Fn + mygtukas su šiuo simboliu: http://www.ismokpats.lt/?attachment_id=1322

 3. Laba diena,
  gal galite padeti?
  kaip figuroje irašyti teksta?
  ačiu

 4. laba diena. kaip worde padaryti interaktyvius langelius, pvz, kad galima butu zymeti atsakymus X ar kai buna galima pasirinti kelis atsakymu variantus? na man reikia pacio interaktyvumo… gal zinote kaip ji padaryti?

Komentarai uždrausti.