Televizoriaus prijungimas prie kompiuterio (PC per TV)

  • Jums atsibodo žiūrėti filmus per ankštą kompiuterio ekraną?
  • Norite parodyti nuotraukas šeimos nariams arba draugams, tačiau susigrūsti prie kompiuterio nepatogu?
  • Norite darbuotis kompiuteriu, tačiau vaikai zyzia, nes norėtų žiūrėti filmukus?

Šios yra kelios problemos, kur Jums padės televizoriaus prijungimas prie kompiuterio.

PASTABA: Šis straipsnis aprašo tik kompiuterio vaizdo išvedimą į televizoriaus ekraną, bet ne atvirkščiai.

Prieš imantis tolesnių veiksmų, turite įvertinti savo kompiuterio ir televizoriaus jungčių gausą. Pirma aptarsime galimas jungtis abiejuose prietaisuose.

Galimos kompiuterio jungtys

Priklausomai nuo kompiuterio amžiaus ir konfigūracijos, jame gali būti aptinkamos šios jungtys:

VGA (Video Graphics Array) – tai analoginė kompiuterio jungtis monitoriui.

DVI (Digital Visual Interface) – tai skaitmeninė kompiuterio jungtis monitoriui. Jų gali būti daug įvairių variacijų. Dažniausiai sutinkama DVI-D (Single link).

S-Video (Separated Video) – tai analoginė kompiuterio jungtis. Ji gali būti 4 ir 7 kontaktų.

Composite (kombinuota) – analoginė jungtis. Liaudiškai dar vadinama „tulpe“

composite

VIVO (Video In Video Out) – 9 kontaktų jungtis.
Dažnai video kortos turi šią jungti ir šalia pateikia specialų šakotuvą. Paveikslėlyje pavaizduotoje video kortoje VIVO jungtis yra viduryje.

Galimos variacijos: standartinė

ir nestandartinė

Dažnai kartu prie vaizdo kortos bus pridėtas šakotuvas, toks kaip trečiame pav. (Jame yra S-Video jungtys, kombinuota, bei papildomai Component (sudėtinė) video jungtys (mėlyna, žalia, raudona))

HDMI (High Definition Multimedia Interface) – skaitmeninė aukšto kokybės video ir audio jungtis.

Čia pavaizduota video korta su VGA, HDMI (viduryje) ir DVI jungtimis

Galimos televizoriaus jungtys

Šiame paveiksliuke pavaizduotos galimos televizoriaus jungtys. Aptarsime tik tas, kurių pagalba galima prijungti TV prie kompiuterio.

SCART (Syndicat des Constructeurs d’Appareils Radiorécepteurs et Téléviseurs, Radio and Television Receiver Manufacturers’ Association) – tai Prancūzijoje sukurta universali jungtis skirta video ir audio perdavimui.

Taip pat matote jau minėtas VGA, HDMI, S-Video. Geltona „Video“ jungtis atitinka kombinuotąją ankstesniame aprašyme.

Papildomai tikriausiai pastebite spalvotas jungtis Y, Pb ir Pr. Atitinkami laidai yra pavaizduoti ankščiau minėtame VIVO jungties priede.

Televizoriaus prijungimo būdai

Čia paminėsiu prijungimo būdus, pradėdamas nuo labiausiai rekomenduojamo (geriausios kokybės) kokybės mažėjimo tvarka.

HDMI – HDMI

Idealu jei ir kompiuteris, ir televizorius turi HDMI jungtį. Tai, šiai dienai, aukščiausios kokybės skaitmeninė jungtis. Tam pakanka HDMI kabelio, kurį tikrai rasite artimiausioje buitinės technikos ar elektronikos prekių parduotuvėje. Jungiant šiuo laidu nereikia atskiro audio laido, nes per HDMI perduodamas ir video ir audio signalai. Atminkite, kad kompiuteryje šiuo atveju bus dvi garso kortos, viena įprastinė, kita HDMI, tad reikės jas perjungti programose, kuriomis rodysite filmus per TV.

DVI – HDMI

HDMI jungtis kol kas būna tik naujausiose video plokštėse ir kai kuriuose naujuose nešiojamuose kompiuteriuose. Jei tokios jungties nėra, antras, pagal kokybę, būdas yra naudoti DVI-HDMI kabelį:

Naudojant šį laidą, atskirai reikalingas audio kabelis garso signalui. Tinka toks:

RCA_MINIJACK_STE

Arba toks, priklausomai nuo to, kokia jungtis yra Jūsų TV:

Tiesa, naujesnės video plokštės palaiko ir Audio. Tokios yra nVidia GForce nuo 8 serijos ir naujos ATI  HD plokštės (negaliu tiksliai pasakyti nuo kurio modelio). Kai kuriais atvejais gali prireikti papildomo laidelio kompiuterio viduje (S/PDIF):

DVI jungtis yra praktiškai visose dabar parduodamose video plokštėse kompiuteriui. Kartais ji pasitaiko ir nešiojamuose kompiuteriuose.

VGA – VGA

Jei Jūsų kompiuteryje nėra nei HDMI, nei DVI, tuomet galima jungti per VGA jungtį. Tam reikia, kad ir televizorius turėtų tokią. Tinka paprastas VGA laidas nuo įprasto monitoriaus (reikalingas audio kabelis minėtas ankščiau):

DVI – VGA

Čia nesuklyskite, jei panaudosit tokį kabelį, negausite skaitmeninio signalo. DVI lizdas duoda ir skaitmeninį ir analoginį signalus, tad tokiu kabeliu bus pajungiamas tik analoginis:

VIVO – Sudėtinė jungtis

Jei televizorius neturi VGA jungties, galima pajungti per VIVO, jei ji yra kompiuteryje ir turite ankščiau minėtą priedą. Iš priedo, galima jungti per sudėtinę jungtį (trys RCA tipo spalvoti lizdai: žalias, raudonas ir mėlynas) naudojant tokį laidą:

Component_video_RCA

Jungiant juos į televizoriaus minėtus Y, Pb, Pr lizdus. Reikalingas atskiras audio kabelis. Taip pat galima jungti per S-Video ir kombinuotąją atšakas, apie jas žemiau.

PASTABA: Tik nesuklyskite, kartais galite parduotuvėje rasti VGA – 3xRCA kabelį, tačiau jis tinka tik vienu atveju, t.y. kai ant TV, atitinkamų spalvų lizdai pažymėti R, G, B. Jei jie pažymėti, kaip jau sakiau Y, Pb ir Pr – šitas kabelis jums netiks.

VGA – Komponentė

Atsakydamas vienam skaitytojui į komentarą atradau dar ir tokį kabelį:

Turėtų tikti pajungiant kompiuterį su VGA į TV kuriame yra komponentinis įėjimas, t.y. TV turi Y, Pb, Pr lizdus.

S-Video – S-Video

Jei kompiuteryje ir televizoriuje yra S-Video jungtis, naudojate S-Video laidą (arba VIVO atšaka):

Visai nesvarbu, jei kompiuteryje S-Video yra 7 kontaktų. Jam tinka šis 4 kontaktų laidas. Atskirai jungiame audio.

S-Video – Kombinuotoji jungtis

Jei televizorius senesnis ir jame nėra S-Video jungties, galite panaudoti tokį perėjimą:

Tada papildomai reikės paprasto RCA tipo laido (abiejuose galuose toks) plius atskirai audio laidas:

Su S-Video – kombinuotoji jungtis keitikliu yra vienas niuansas. Keitiklis gali būti su 7 kontaktų S-Video ir su 4 kontaktų S-Video jungtimi. Jei naudosite tokį su 4 kontaktų S-Video, greičiausiai vaizdą matysite nespalvotą. Taip yra dėl vieno iš signalų (spalvinio) fazių neatitikimo. Tai pataisoma vieno kondensatoriaus prilitavimu, tačiau apie tai galiu parašyti komentaruose, jei kam bus įdomu. Su 7 kontaktų S-Video keitikliu šios problemos nelieka, nes keitiklyje panaudojamos 5 ir 7 kojelės, kurių nėra prieš tai minėtame.

Kombinuotoji – Kombinuotoji

Taip pat šis laidas tinka kai jungiate per kompiuterio kombinuotąją jungtį, jei ji yra (tai tinka ir VIVO atveju).

S-Video/Kombinuotoji – SCART

Dar vienas būdas pajungti S-Video laidu – naudoti S-Video – SCART perėjimą:

Į šį keitiklį jungiasi ir audio laidai.

S-Video – SCART

Tai kabelis suderinantis aukščiau minėtus S-Video ir SCART į vieną:

PASTABA: naudojantiems S-Video – SCART tipo sujungimą, nepriklausomai ar tai vienas kabelis ar kabelis su keitikliu, gali būti toks atvejis kad Jūsų TV nepalaiko S-Video signalo (taip dažniausiai yra senesniuose kineskopiniuose TV). Tokiais atvejais turėtumėt ieškoti sprendimų internete, jų yra daug ir skirtingų. Vieni trumpina SCART 15 ir 20 kojeles, kiti vietoj S-Video signalo naudojimo perdaro kabelius tik naudojimui Y komponentės signalui. Šio įrašo paskirtis yra tik supažindinti su pajungimo būdais, bet negaliu išspręsti visų iškilusių problemų ar nesuderinamumų.

!!! SCART – VGA

Jei jau ieškojot laidų kompiuterio pajungimui prie TV, tikriausiai jau matėt tokį laidą:

Aišku, pagalvojot, kad tai yra būtent tai ko jums reikia ir nusiperkat. Tačiau greičiausiai Jūs klystat. Mat dažniausiai toks kabelis yra skirtas pajungti įrenginiams, kurių SCART yra išeitis, o VGA – įėjimas. Kitaip sakant jis tinkamas pavyzdžiui DVD grotuvo pajungimui prie vaizdo projektoriaus bet ne atvirkščiai, t.y. kompiuterio prie TV tokiu laidu nepajungsite. Pamatę tokį kabelį įsitikinkite, ar jis yra SCART->VGA ar VGA->SCART.

Kompiuterio nustatymas

Visais atvejais, taip prijungus televizorių, reikia atitinkamai nustatyti ir kompiuterį. Daugiau žinantiems gali pakakti pasakyti, kad konfigūruoti kompiuterį reikia taip pat, kaip jis konfigūruojamas pajungus daugiau nei vieną monitorių.

Pabaigai

Ar žinojote, kad yra išleista speciali Youtube versija žiūrėjimui pasijungus kompiuterį per televizorių?

718 minčių apie „Televizoriaus prijungimas prie kompiuterio (PC per TV)“

  1. Sveiki as kazkaip nesupratau.jeigu kompiutery nera HDM lizDO?tada reik rek VGA kabelioi?bet tada nera garso:(galit patart nes kazkaip nelabai ikertu.dekuj

    1. HDMI lizdas perduoda ir vaizdo ir garso signalus. VGA tik vaizdo.
      Jei nėra HDMI lizdo ir naudojat VGA, garsą reikia pajungti atskirai.
      Tai gali būti arba kolonėlės pajungtos prie kompiuterio, gali būti garsiakalbiai integruoti į kompiuterį ( jei tai nešiojamas ). Arba garsą galima pajungti per kompiuterio ausinių lizdą, o TV turi būti atitinkamas įėjimas garsui.

  2. Problema konfiguruojant PC – Win7 Home – Vga dvi jungtys kad rodytu ta pati vaizdą ir per PC ir per TV vienu metu !!!
    Kokiu atitinkamu Draiverių ir sureguliavimų reiks kad nereiktu kaitalioti Vga kabelių ?!!

    1. Sveiki, Nereikės jokių papildomų tvarkyklių (standartinės video kortos tvarkyklės turi tikti). Tereiks paspausti Win + P ir pasirinkti „Duplicate”.

  3. Sveiki, Turiu HDMI laida. Laptopas prie tv susijungia, O kaip tv prie laptopo sujungt ? Ir ar išvis tai įmanoma ?

  4. Sveiki,
    visa laika naudodavau televizoriu kaip monitoriu, bet siandien kazkas nutiko atsijunge. Kompiuteris tv mato, bet tv raso kad nepalaiko video? Gal reik kokius nustatymus pakeist?

  5. sveiki, turiu s-video ir kombinuotaja jungti. s-video prijungiu prie pc ir kitam gale jau eina kombinuotojo jungtis. jungiu su kombinuotoju laidu taciau spalvos skiriasi. ir kai einu i display settings niekaip neranda man televizoriaus ekrano. kaip sujungti galima butu? gal gali man el. pastu parasyt. atsiusciau nuotraukas jungiu ir jungimu. patartum gal kazka?

  6. Laba diena!

    Turiu namų kiną DAEVOO HC – 4230 (X), kurį noriu panaudoti, kaip stiprintuvą kokybiškam muzikiniam garsui išgauti iš nešiojamo kompiuterio LRT laidų MEDIETEKA, nes namų kinas turi penkias garso kolonėles.
    Būčiau labai dėkingas, jei parašytumėte, kaip tai padaryti, kokiomis jungtimis ir per kokius lizdus kompiuteryje ir namų kino, reikėtų jungtis?
    Tokiai funkcijai atlikti jau sėkmingai naudoju stacionaraus kompiuterio tris kolonėles.Iš stacionaraus kompiuterio ištraukiau salotiniu antgaliu (garso) laidą ir prijungiau prie nešiojamo kompiuterio lizdo „ausinės”. Viskas labai gerai gavosi. Kokybiškai skamba, didelis garso diapozonas.

    Širdingai dėkoju!

    Eugenijus

Komentarai uždrausti.