Kompiuterio profilaktika – automatizavimas

Neseniai rašiau apie kompiuterio profilaktiką. Tai dalykai, kurie turėtų būti daromi reguliariai, kad užtikrintumėt sklandų kompiuterio darbą. Žinoma sklandžiam kompiuterio darbui, dar reikalinga nuolat atnaujinti Windows ir kitas naudojamas programas, bet čia ne apie tai. Čia aprašysiu tai, kaip automatizuoti ankstesniame straipsnyje aprašytus veiksmus, kad patiems nebereiktų to prisiminti.

Taigi pirmiausia pradėsime nuo CCleaner.

Ši programa turi keletą komandų paleidimui iš komandinės eilutės. Viena jų yra „\AUTO”. Šitą komandą galima panaudoti kartu su:

 • Batch failais (.bat);
 • Nuorodomis, (shortcut icons);
 • Windows užduočių planuotoju (Windows Task Scheduler);
 • Iš pačios CCleaner programos, kur galite įjungti automatinį valymą įjungiant/išjungiant kompiuterį.

Čia aš aprašysiu tik vieną būdą, tai yra užduočių planuotoją. Taip galite nustatyti kokiu dažnumu automatiškai bus atliekamas laikinų failų trynimas. Pirma paleiskite užduočių planuotoją „Start -> Control Panel -> Scheduled tasks -> Add Scheduled Task”:

Spaudžiate „Next” (toliau). Kitame lange susirandate CCleaner ir vėl „Next”:

Pasirenkate pavadinimą užduočiai ir pasirenkate, kaip dažnai ji bus vykdoma. Idealiu atveju, CCleaner reiktų paleisti kas savaitę, jei daug naršote:

Kitame lange nustatote, kokiu paros laiku bus vykdoma užduotis. Pasirinkite laiką, kada kompiuteris įjungtas ir jei norite, kada Jūsų prie jo nėra:

Įveskite kompiuterio vartotojo vardą ir slaptažodį, kurio teisėmis ir bus vykdoma užduotis. Idealu jei yra atskiras Administrator vartotojas su slaptažodžiu:

Kitame lange uždėkite varnelę ant „Open advanced properties for this task when I click Finish” (atverti išpėstinius nustatymus, kai paspausiu Baigti). Šis žingsnis reikalingas kad galėtume įrašyti \AUTO komandą:

Paspaudus „Finish”, kitame lange „Run” eilutės gale prirašykite „\AUTO” ir paspauskite „OK”:

Jei viskas gerai pavyko, tai prie „Start -> Control Panel -> Scheduled tasks -> Add Scheduled Task” matysite Jūsų ką tik sukurtą užduotį:

Sukurta užduotis įsijungs nustatytu dažnumu ir pasirinktu laiku. Jos vykdymo metu pastebėsite tik mažą piktogramą dešiniajame kampe apačioje:

Su CCleaner viskas. Tik atminkite, kad taip paleidus CCleaner jis ištrins tik iš anksto pasirinktus failus. T.y. ką jis turi valyti turite bent kartą nustatyti atidarę CCleaner programą. O daugiau būdų, kaip naudoti „\AUTO” komandą rasite čia.

Toliau kalbėsim apie SpyBot Search And Destroy.

Su ja yra paprasčiau, nes šita programa turi jau integruotą užduočių planavimą. Taigi atsidarome Spybot programą ir iš meniu pasirenkame „Mode -> Advanced mode”. Gausite pranešimą, kuris perspėja, jog šis režimas atveria daugiau galimybių, ir kad neatsargiai su jomis elgiantis, galite pakenkti sistemai. Spauskite „Yes”.

Atsidarius „Advanced Mode”, kairiajame stulpelyje pasirinkite „Settings -> Scheduler”:

Čia pasirinkite „Add…” bei uždėkite abi varneles.  „Fix problems after scheduled scan” – taisyti rastas problemas, „Close program after finishing schedule” – uždaryti programą baigus:

Taip pat prieš vykdant skenavimą reiktų ir atnaujinti SpyBot. Tai padarysite paspausdami „Add (updater)”. Taip sukuriate užduotis jau ankščiau minėtame užduočių planuotuve. Tačiau dar nėra nustatyta kada ir kokiu dažnumu vyks šios užduotys. Tai nustatysite paspausdami „Edit” mygtuką. Tai padarius atsidaro jau pažįstamas langas, kuriame pasirenkame „Schedule”:

Ir ten spaudžiame „New” bei nustatome reikiamą dažnumą ir laiką:

Paspaudus „OK” įveskite vartotojo vardą ir slaptažodį ir spauskite „OK”:

Tą patį atlikti reikia ir su atnaujinimu paspaudžiant „Edit (Updater)”, tik turėkit omeny, kad atnaujinimas turėtų įvykti prieš skenavimą. Taip suprogramuotas spybot pasileis nustatytu laiku, tačiau nebus toks nepastebimas, kaip CCleaner. Tad geriau jį planuoti tada, kai nedirbate kompiuteriu.

Na ir paskutinis žingsnis yra defragmentavimas.

Kadangi jau mokate naudotis užduočių planavimo įrankiu, nebedėsiu ekrano nuotraukų, o tik parašysiu ką daryti.

 1. Atsidarykite užduočių planavimo įrankį (Task Scheduler);
 2. Spauskite „Add Scheduled task” ir spauskite „Next”;
 3. Spauskite „Browse” (naršyti) ir susiraskite „C:\WINDOWS\system32\defrag.exe”;
 4. Nustatykite periodiškumą ir laiką, ir prieš spausdami Finish būtinai pasirinkite „Open advanced properties for this task when I click Finish” varnelę;
 5. „Run” eilutėje pabaigoje pridėkite disko raidę, kurį norite defragmentuoti. Pavyzdžiui „C:” arba „%HomeDrive%”.

Štai ir viskas. Po šių veiksmų, kompiuterio profilaktika bus vykdoma periodiškai, be Jūsų įsikišimo.

7 mintys apie „Kompiuterio profilaktika – automatizavimas“

 1. Sveiki,
  Na viskas puiku ką rašote, bet daug pas ką lietuviškos programos ir tai jau truputėli sunkiau susigaudyti, o be to kad ir šiuo konkrečiu atveju gal galite pasakyti kur yra Scheduled tasks, jei OS Win 7. Dėkoju.

  1. Windows Vista ir Windows 7 operacinėse tai yra čia: Control Panel (Valdymo skydas) -> System and Security (Sistema ir saugumas) -> Administrative Tools (Administratoriaus įrankiai) -> Scheduled Tasks (Užduočių tvarkytuvas). Tiksliai nežinau kaip išversta lietuviškoj versijoj.

   O kas dėl Lietuvių kalbos, tai ir CCleaner ir Spybot turi lietuvišką kalbos sąsają.

  2. Control Panel -> nustatai „view by: Small arba Large icons (kaip paciam patogiau) -> Administrative tools -> Task sheduler

   is bedos kartais gali ir google pagelbet… arba dar paprastesnis sprendimas: „windows help and support”

 2. Sveiki, turiu problema, kompiuteris ne is sio nei is to nesuranda nei printerio, nei USB flesho, nei fotoaparato. Bandziau instaliuoti is CD vel bet nepadeda. Buna atsiranda kampe , kad prie kompiuterio bando prisijungti kazkas neatpazinto ir tiek. Padekite prasau. El.pastas andzelavolkova@gmail.com.

 3. sweikas,sakyk ar ccleaner naudingesnis uz windowse xp esancia valymo programa esancia ten pat kur ir defragmentavimo programa?

  1. ccleaner ir defraggler yra naudingesni nei analogiškos prigramos, gaunamos kartu su Windows XP.
   Kalbant apie Windows 7, defraggler gal ir neduos tiek naudos, nes Windows 7 patys defragmentuoja diską reguliariai.

 4. sveikas,aiskus dekui.as atsisiunciau spybot praskenavau viskas kaip ir gerai,bet man labai suletejo narsymas internete,cia matomai del to,kad mano netbook silpnas procesorius intel atom taktinis daznis 1,6,memory 1GB, HDD 160 GB . Ar cia kas kita? pasalinau spybot netbook atkuto.:)

Komentarai uždrausti.