Kaip valyti LCD ekraną?

Šiandien jau nebeprabanga turėti skystųjų kristalų monitorių ar nešiojamą kompiuterį. Tačiau toks ekranas yra pati brangiausia kompiuterio dalis ir ji yra jautri dulkėms, pirštų atspaudams, čiaudėjimui ir kosėjimui neprisidengus ir t.t. Kaip jį valyti?Priešingai nei CRT (įprastus) monitorius, LCD negalima valyti paprastu sausu skudurėliu, kadangi jis jautrus ir jį gali subraižyti dulkių dalelės.

  1. Pirma negalima nė trupučio spausti LCD ekrano.
  2. Susiraskite medvilninio audinio servetėlę, jokiu būdu negalima naudoti popierinių nosinių, tualetinio popieriaus ar rankšluosčio, nes tokia medžiaga gali įbrėžti.
  3. Prieš valant, išjunkite ekraną, arba paslėpkite visas ikonas, ir darbastalio foną padarykite juodu, nuleiskite visus atvirus langus. Taip lengviau matysite valytinas vietas.
  4. Valymui jums reikės nejonizuoto arba distiliuoto vandens ir acto arba isopropyl alkoholio (IPA). Nenaudokite paprasto ar mineralinio vandens nes jie paliks druskos nuosėdų dėmes.
  5. Atskieskite actą ar IPA distiliuotu vandeniu proporcija 1:1 ir papurkškite juo medvilninį audinį. Niekad nepukškite jo tiesiai ant ekrano. Sudrėkinkite audinį ir švelniai valykite LCD tik viena kryptimi – iš viršaus į apačią. Valyti reikia drėgnu, bet ne šlapiu audiniu.

PASTABA: Uždaryti nešiojamo kompiuterio ekraną ar naudoti LCD monitorių galima tik įsitikinus, kad jis yra sausas. Nenaudokite jokių valymo priemonių, kuriose yra acetono, etilo alkoholio, tolueno, etilo rūgšties, amoniako ar metilo chlorido. Nelieskite LCD ekrano pirštais, nes tai gali sukelti taškų perdegimą.

2 mintys apie „Kaip valyti LCD ekraną?“

  1. Na aš pats kai valiau naudojau acetoną ir pastebėjau, kad tiesiog ėda spalvą, na ji tiesiog blunka, o dėl lcd spaudimo tai visada kai daugiau kažkas prikibę yra ir paspaudžiu stipriau, bet nieko no to neatsitinka…

Komentarai uždrausti.