Kaip sužinoti, ar įrašytas filmas bus rodomas per DVD grotuvą?

Šiandien, kai didelės įstrižainės televizoriai, DVD grotuvai, namų kinai yra nebrangūs, kyla noras atsisiųstą filmą įrašyti į DVD ir atkurti būtent šitų įrenginių pagalba. Juk tada galime mėgautis didelio formato vaizdu ir turtingesniu garsu. Tačiau įrašius „avi” tipo failą grotuvas kažkodėl jo neatpažįsta. Taip yra todėl, kad skirtingi grotuvai palaiko skirtingus filmų suspaudimo formatus. Kaip žinoti ką rodys Jūsiškis?

Norint rasti atsakymą reikia išsiaiškinti tik du dalykus:

 1. Kokius formatus palaiko Jūsų grotuvas;
 2. Kokiu formatu koduotą filmą įrašinėjat.

Kokius formatus palaiko Jūsų grotuvas

Vienas būdas tai sužinoti yra atsiversti grotuvo vartotojo gidą ir ten paskaityti. Jį turėjote gauti pirkdami savo įrenginį. Jei jo nebeturite, apsilankykite gamintojo svetainėje ir pagal modelį tikrai rasite.

Žinoma, kartais instrukcijoje palaikomi formatai aprašomi tik paviršutiniškai ir dažnai neaprašomi palaikomi kodekai. Šiuo atveju galite panaudoti specialiai sukurtą diską, skirtą DVD grotuvo galimybių atskleidimui. Tai entuziastų sukurtas DivX test CD v2.

Šio disko pagalba tiksliai sužinosite kokius formatus gali atkurti Jūsų grotuvas. Jo principas yra paprastas, diske įkelti failai užkoduoti skirtingais kodekais. Jei konkretų failą atkuria Jūsų grotuvas, vadinasi jis palaiko tą kodeką. Patį CD atvaizdą man buvo pakankamai sunku rasti, nes oficialioj svetainėj pateiktos nuorodos neveikia, bet radau jį rapidshare failų mainų sistemoje. Taip pat galite pasitikrinti, gal Jūsų grotuvas jau yra testuotųjų sąraše.

Kokiu formatu koduotą filmą įrašinėjat

Tai sužinoti yra dar paprasčiau. Jums tiesiog reikia MediaInfo programos. Su ja pasirenkate reikiamą failą ir pamatysite panašų vaizdą:

GUI_Easy_en_Extract

Pateiktame pavyzdyje, matom, kad video formatas yra „Real 4”, audio – „AAC LC-SBR”.

Kai jau žinosite grotuvo ir failo informaciją, galėsite nustatyti, ar bus atkuriamas įrašytas failas ar ne.

7 mintys apie „Kaip sužinoti, ar įrašytas filmas bus rodomas per DVD grotuvą?“

 1. Nu arba pasiimti niekinį „Acme” dvd ir pasibandyti. Vienok paprastai Nero viena naujesnių versijų (pvz.: Nero 7 premium), siūlo standartinius nustatymus DVD įrašymui. Kol kas kiek esu bandęs groja kur beįkiši.
  Na, bet jo, pasižiūrėti savo grotuvo savybes irgi reikalinga.

 2. Anksciau turejau senesne Nero versija ir ten galima buvo irasineti po keliata filmu i DVD kompakta (konvertuojant avi i DVD formatus). Issokdavo lentele, kad sumazes kokybe vaizdo kokybe (plika akim ziurint niekada nepastebedavau skirtumo). Dabar naujuose Nero versijose tokio dalyko nerandu. Gal yra kokios kitos programos, kad galima butu irasyti daugiau filmu i DVD video kompakta?

 3. Sveiki susiduriau jau senai su viena problema, DVD grotuvas Panasonic DMR-ES15.
  Ir ten tarkim kai kina irasai per PC tokiu pavad: Bratja.po.oruzhiju.2001.AC3.ENG bent viena toki filma ir Viso Dvd Nebeskaito. Meta error kad Incomptible Format ar kazkas panasaus…
  Labai idomu, ar imanoma rasti gera programa kuri konvertuotu greit ir gera kokybe.

  1. Sveiki, problema greičiausiai ne pavadinime, o garso ir/arba vaizdo formate. Patikrinkit failo kodekus ir kokius kodekus palaiko Jūsų įrenginys. Konvertavimo programą galima rasti. Mokamos programos yra Sony Vegas, Adobe Premiere, Pinnacle Studio ir kt. Yra ir nemokamų, reikia tik paieškoti raktiniais žodžiais „Video converter”, „DVD maker” ir pan.

 4. Norejau paklausti ar yra nemokamos programos, kad galeciau konvertuoti video MAC kompiuteriams?

Komentarai uždrausti.