Kaip susieti failą su programa?

Čia parodysime, kaip padaryti, kad tam tikrą failą iš kart atidarytumėte su Jūsų pasirinkta programa. Tam pasiekti yra keli būdai.

Pradžia būtų tokia, atsidarome bet kokį katalogą ir spaudžiame „Tools“ (įrankiai) -> „Folder options“ (aplanko pasirinktys):

file_ext_1

Atsidariusiame dialoge pasirenkame „File Types“ (failų tipai) kortelę:

file_ext_2

Jei sąraše dar nėra tokio failo tipo, kurio jums reikia, spauskite „New“ (naujas) mygtuką ir įveskite (čia pasirinkau torrent tipo failus):

file_ext_3

Įvedę spauskite „OK“ (gerai). Jei toks failo tipas jau yra tiesiog jį susirandate sąraše:

file_ext_4

Pasirinkus reikiamą failo tipą, arba jį įvedus ir po to pasirinkus spaudžiame mygtuką „Change“ (keisti) šalia „Opens with:“ (atsidaro su) užrašo:

file_ext_5

Kadangi tikriausiai jau žinote su kokia programa turi būti atidaromas Jūsų pasirinktas failo tipas (mano atveju uTorrent programa), pasirenkate opciją „Select the program from a list“ (pasirinkti programą iš sąrašo) ir spaudžiate „OK“ (gerai):

file_ext_6

Tuomet iš sąrašo pasirenkate programą, sukuria norite atidarinėti savo pasirinkto tipo failus. Jei tokios programos sąraše nėra, spauskite „Browse“ (naršyti):

file_ext_7

Ir kompiuteryje susiraskite reikiamą programą, tada „Open“ (atidaryti). Nepamirškite uždėti varnelės prie „Always use the selected program to open this kind of file“ (visada naudoti pasirinktą programą šio tipo failų atidarymui) taip kaip parodyta prieš tai buvusiame paveikslėly.

Viską atlikus teisingai, turėtų būti matomas toks vaizdas:

file_ext_8

Pastebėkite, kad prie „Opens with“ (atidaroma su) jau yra įrašyti Jūsų pasirinkta programa. Spauskite „OK“ (gerai). Štai ir viskas.

Kitas būdas yra gal kiek paprastesnis, tačiau tyčia pirma pateikiau ilgesnį ir sudėtingesnį, todėl, kad jo pagalba galima parinkti programą failų atidarymui, net ir neturint to tipo failų.

Tarkime turite failą, kurio tipas dar nėra pririštas prie jokios programos:

file_ext_9

Paspauskite ant jo dešiniu pelės klavišu ir pasirinkite „Open with“ (atidaryti naudojant) -> „Choose program“ (pasirinkti programą):

file_ext_10

O toliau jau viskas kartojasi kas jau aprašyta prieš tai:

file_ext_11

Galutinis rezultatas atrodys taip:

file_ext_12

Failo ikona įgauna programos paveiksliuką.