Kaip sukurti išnašas Word dokumente

Susilaukiau skaitytojos klausimo, prašančio aprašyti, kaip sukuriamos išnašos Microsoft Word 2003 dokumente. Taigi šis įrašas kaip tik apie tai.

Tarkime turime tokį dokumentą:

Ir Jums reikia įterpti išnašą pažymėtam tekstui. Tai padaryti yra labai paprasta. Pažymite reikiamą tekstą, tada spaudžiate „Insert” (Įterpimas) -> „Reference” (Nuoroda) -> „Footnote…” (Išnaša…):

Gausite tokį dialogo langą:

Čia galite pasirinkti išnašos savybes.

 • „Footnotes” (Puslapio išnašos) – išnaša pateikiama tame pačiame lape. Galima pasirinkti jos rodymą lapo apačioje arba iš karto po tekstu, jei lapas nevisas užpildytas tekstu.
 • „Endnotes” (Dokumento išnašos) – išnaša bus įterpta dokumento arba sekcijos pabaigoje.
 • „Format” (Formatas) – pasirenkate kokiu formatu bus numeruojamos išnašos.
 • „Apply changes” (Taikyti keitimus) – formato pakeitimus galima pritaikyti visam dokumentui, arba tik esamai sekcijai.

Paspaudus „Insert” (Įterpti) gausite, lapo apačioje bus įterpta išnaša, kuriai prirašote reikiamą tekstą:

Štai ir viskas.

14 minčių apie „Kaip sukurti išnašas Word dokumente“

 1. Super, viskas aiskiai, trumpai ir suprantamai. Labai dekui.

 2. Geras straipsnis, super! Visa svetaine naudinga, labai puiku, tik pliusai. Rasant baigiamaji diplomini darba is tu nervu viskas uzsimirsta,o cia pagalba po ranka. Aciu aciu ir dar karta aciu.

 3. sveiki, noreciau paklausti, padariau isnasa viename lape, tada noriu padaryti isnasa sekanciame lape, paspaudziau ka reikia, isnasa atsirado bet tekstas nuvaziavo i kita lapa …ka daryti?kaip padaryti kad isnasa duotu kiekviename lape

 4. Sveiki, padarius isnasa, isnasos bruksnys atsiranda viduryje puslapio, kaip ji galima butu perkelti i kaire puse, kaip ir priklauso?

 5. Sveiki

  Jei uzdejau isnasa ir tada sakinyje isttyniau zodi ar parasiau nsuja ar kitiems zodziams pakeiciau galunes ar reikia perdeti isnasa?

  1. Nelabai suprantu klausimą.
   pakeičiat žodį sakiniui kuriam pridedat išnašą ar keičiat žodį pačioj išnašoj?
   Manyčiau, kad išnašos nereikia perdėti iš naujo, jei gerai supratai klausimą.

 6. Laba diena,

  Pirmas klausimas: ar yra koks skirtumas tarp pažymiu tekstą ir dedu išnašą ir nežymiu teksto ir testo pabaigoje paspaudusi References -> Insert footnote padedu išnašą?

  Antras klausimas: kaip į išnašos tekstą įterpti internetinio tinklalapio nuorodą, kad išnaša nebūtų iškraipoma (joje neatsirastų papildomų tarpų)?

Komentarai uždrausti.