Kaip pakeisti išorinį IP adresą?

Parašęs straipsnį apie vidinio IP keitimą ir susilaukęs komentaruose pagalbos prašymų dėl išorinio IP, supratau, kad reikalingas dar vienas straipsnis aprašantis  jo pakeitimą arba kitaip sakant anoniminį naršymą internete. Taigi, ką daryti, jei Jus užblokavo (ban) kur nors internete pagal Jūsų IP adresą?

Taigi pradžiai pateikiu pagrindus. Štai tipinė namų vartotojo prisijungimo prie interneto schema:

wireless_connections

Interneto laidas (tai gali būti telefoninis laidas, naudojantiems TEO internetą, arba kabelinės TV laidas, kas naudoja internetą iš kabelinės TV) ateina į modemą. Jei internetas teikiamas ne per telefoninę, ar kabelinės TV liniją, tuomet interneto laidas ateina tiesiai į maršrutizatorių (router) arba tiesiai į kompiuterį. Ryšys tarp maršrutizatoriaus ir kompiuterio gali būti tiek laidinis tiek belaidis.

Išorinis IP, tai yra IP kuris būna priskirtas interneto paslaugų tiekėjo. Šioje tipinėje schemoje išorinis IP bus priskirtas maršrutizatoriaus WAN portui. Jei internetas pajungtas tiesiai į kompiuterį, tuomet išorinį IP turės kompiuteris. Tai yra IP adresas kuriuo Jūs matomas internete.

Vidinis IP, tai IP kurį skiria (arba skiriama automatiškai arba nustatoma rankiniu būdu) maršrutizatorius prie jo prijungtiems kompiuteriams. Jei interneto laidas pajungtas tiesiai prie kompiuterio, tuomet kompiuteris turi tik išorinį IP.

Ankstesnis straipsnis Kaip pakeisti IP adresą Windows XP? aprašo tik, kaip pasikeisti vidinį IP, kai maršrutizatorius nedalina IP adresų automatiškai ir jie nustatomi rankiniu būdu.

Standartiniu atveju, jei norite pasikeisti savo išorinį IP jums reikia kreiptis į savo interneto paslaugų tiekėją (IPT) su atitinkamu prašymu. Tačiau IPT gali ir nesutikti keisti Jūsų IP. Jei Jūsų IPT Jums nesuteikia statinio IP adreso, gali pakakti perkrauti kompiuterį arba modemą ir jis automatiškai gaus naują IP. Jei internetas yra iš TEO, tai jų schema tokia, perkrovus modemą, jis patikrina ar prieš tai buvęs IP yra laisvas, ir jei jis laisvas, modemui yra skiriamas tas pats IP kuris ir buvo. Tad TEO atveju, perkrovimas ne visada suveiks.

Yra ir kitas būdas pasikeisti savo išorinį IP adresą. Tai yra TOR tinklas. TOR tinklo principas yra keleto tarpinių serverių grandinė ir per ją pasijungus, kaip išorinis IP matomas paskutinio serverio grandinėje IP adresas. Kompiuteryje tam reikalinga speciali programinė įranga, kuri kas kartą parenka vis kitą serverių grandinę, tad ir IP kas kartą būna skirtingas.

Kaip naudoti TOR?

Pirma Jums reikia atsisiųsti TOR rinkinį iš oficialios svetainės. Atsisiųsite failą „Tor Browser Bundle for Windows with Firefox” (tor su firefox naršykle) arba „Tor IM Browser Bundle for Windows with Firefox and Pidgin” (tor su naršykle ir Pidgin pokalbių programa) norima kalba. Paleiskite jį, programa išsipakuos į „TOR browser“ katalogą toje pačioje vietoje, kur atsisiuntėt pradinį failą. Atidarykite tą katalogą ir jame paleiskite „TOR browser.exe“ failą. Paleidus šį failą bus paleidžiama http proxy failas polipo.exe, valdymo panelė vidalia.exe, TOR tinklo klientas tor.exe ir Firefox naršyklė su paruoštais proxy nustatymais. Daugiau nieko daryti nereikia, Vidalia automatiškai prisijungs prie TOR serverių grandinės ir Firefox lange atidarys puslapį https://check.torproject.org/?lang=de. (paimta iš http://lt.wikibooks.org/wiki/Hakingas/TOR_tinklas).

Toliau naršyti reikia per paleistą Firefox naršyklę. Išjungus Firefox, išsijungs ir visos paleistos TOR programos. Pasitikrinti ar Jūsų IP pasikeitė galite taip: Kaip sužinoti išorinį IP adresą?

Norint pakeisti IP benaršant, Vidalia panelėje paspauskite mygtuką „Use a new identity“ (naudoti naują identifikaciją) ir automatiškai bus parinkta kita serverių grandinė.

vidalia-control

Sukurtą „TOR browser“ katalogą, galite lengvai nusikopijuoti į USB raktą ir naudoti visur kur galite jį prisijungti. Yra ir daugiau TOR naudojimo būdų. Apie tai rasite oficialioje TOR svetainėje.

PASTABA: Perskaitykite kelis įspėjimus, dėl to kas ir kodėl gali neveikti naudojant TOR: http://www.torproject.org/download.html.en#Warning

106 mintys apie „Kaip pakeisti išorinį IP adresą?“

  1. o tarkime balsuojant jei yra apribojimai pagal ip, ar galima keiciant ip prabvalsuoti ir kaip susekti tokius kurie balsuoja sukciaudami?

    1. Keičiant IP galima balsuoti sistemose, kur yra tokie apribojimai. O apsisaugoti nuo to galima tik tobulinant balsavimo sistemą. Riboti ne pagal IP, o pagal kitus kriterijus ar jų derinius. Tokių kriterijų pavyzdžiai yra Ekrano rezoliucija, spalvų gylis, naršyklės versija, įvairių pluginų, tokių kaip flash, javascript ir pan versijos. Po vieną jie tinkamai neidentifikuoja, tačiau jų kombinacija gali būti pakankamai unikali.

      Kitaip sakant IP, ne vienintelis būdas identifikuoti unikalų vartotoją ar lankytoją.

      Štai pavyzdys: https://panopticlick.eff.org/
      Jų panaudotas algoritmas dabar identifikuoja 1 iš daugiau nei 600000.

    1. Sveiki,
      Jei skaitėt TOR aprašymą, tai jis blokuoja java, nes java pagalba galima apeiti TOR IP pakeitimo mechanizmą. Kaip panaikinti Java blokavimą, kartu naudojat TOR, turėtumėt ieškoti internete.

  2. Kodel man jis neveikia ? VIska darau, kaip parasyta. Youtubei ziurejau kaip reik paleist, bet kai pajungiu TOR man nieko ji nedaro kokia 1 minute poto Not responding ismeta ir issijungia lauk ji.

  3. gal kas zino kaip butu galima su tor keisti i lietuviskus ip, o ne i kitu saliu ip?

  4. Kodėl jungiantis per TOR rašo „You are not allowed to log on this forum.”? Iš pradžių viskas gerai, po to nebeišeina prisijungti. Perrašius tor vėl veikia, tačiau po kiek laiko vėl tas pats.

      1. torr tinklas yra viešai žinomas ir pats leidžia save identifikuoti, ypač po hackingo prancuzijoje, kai torr tinklu pasinaudojes hakeris gavo root prie kazkurio banko ir torr kurejai jo neisdave po sio laiko torr tinklas yra identifikuojamas kaip viesas proxy, todel adminai ne visada nori ji isileisti i vidu kadangi atsekti arba uzblokuoti jo neimanoma

  5. O tai cia tiktais narsyklei pakeicia ta isorini ip, o gali ji pakeisti zaidimuose pvz: CounterStrike, Dekaron?

  6. O velnias tarkim pas mane netas is TEO tai kaip ten tas prikolas kur modema jungineji ir IP pasikeicia kazkas tokio apie sita dalyka tikrai turi tiksliai zinot =)

  7. Labas, gal mano klausimas šiek tiek pasikartos, bet norėčiau išsiaiškint, ar su šia programa įmanoma ne tik paprastai pakeisti IP, bet ir padaryti jog jis atrodytų lyg būtų kitoje valstybėje? Pvz.: aš esu JK, bet norėčiau, kad IP būtų amerikietiškas (arba lietuviškas). Kai kurie žaidimai prieinami tik JAV ir Kanados gyventojams ir būtų tikrai šaunu, šį barjerą panaikint. Mačiau, čia buvo parašyta, kad TORR netinka realaus laiko žaidimams, bet vis tiek… gal yra koks būdas? Ačiū

    1. Tor kas kart atsitiktiniu būdu parenka serverius prie kurių jungtis.
      Norint pasiekti tai apie ką rašot. Jums reikia susirasti tose šalyse atskirus (anoniminius) proxy serverius, per kuriuos išeitumėt į internetą.

  8. Sveiki norejau paklausti pvz as noriu i ta pati puslapi jungtis daug kartu bet vis kitu ip, ar puslapio adminai pagaus kad as jungiuosi is to pacio kompo bet keitineju ip? Aciu

    1. Tai priklausys nuo admino. Jei jis žiūrės tik pagal, tada ne, jei žiūrės pagal IP ir sesiją tada pagaus. Jei derinsit TOR ir privačių duomenų valymą naršyklėj, adminui bus sunkiau.
      Taip pat jei adminas tikrins pagal kitus kriterijus, tada irgi pagaus. Identifikuoti kompiuterį internete nėra sudėtinga, ir yra daugybė kopiuterio savybių, kurias admin gali patikrinti ir sulyginti:
      Ekrano rezoliucija, java, adobe flash versija, ip, coockie, naršyklės versija, naršylklės įskiepių versijos. Visa tai sudėjus į krūvą, galima kompiuterį tiksliai identifikuoti tarp dešimčių tūkstančių.

      Bet kaip jau sakiau – viskas priklauso nuo admino.

  9. Dar norejau pasiteiraut gal ir truputeli ne i tema. Dabar as turiu pas save teo sviesolaidi interneta jau tas kur be modemo tik yra tokia dezute nepamenu kai vadinas, manau turetumet zinot ta sistema kaip ten viskas yra. Ir jeigu as pasijungciau skirstytuva kad galeciau pajungt kelis kompus tai kaip butu su ip adresu: ar jis kiekvienam pc skirtingas butu ir ar tada adminai pagautu mane kad is tos pacios linijos turiu kelis skirtingus ID. Ir gal galetumet kokiu patarimu numest kaip man apeiti adminus ir is mano interneto linijos sukurti skirtingus ip . Ar galbut teo galetu man paprasius sukurt skirtingus ip kiekvienam pc per skirstytuva is to pacios linijos. Galima ir asmeniskai pasikalbet mano email brozdis@yahoo.com

    1. Teo neduoda namų vartotojams kelių IP ir namanau kad artimiausiu laiku duos. Antra, tai gali jungti maršurizatorių ir jungti kelis kompiuterius jei tiktai norit, TEO to nedraudžia, tačiau jie visi ei į internetą vienu išoriniu IP. O patys kompiuteriai turės skirtingus, tačiau vidinius IP.

  10. Padariau pagal instrukciją (Išorinio IP keitimas) ir viskas puikiai veikia 😉 tik turiu klausimėli: ar dabar nėra JOKIŲ ŠANSŲ mane susekti, tarkime darant nusikaltamas veikas internete? O jeigu ne, tai ar pakeitus išorinį IP adresą, būtina (tam kad nesusektų) pakeisti ir vidinį IP adresą? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

    1. Šansų visada yra. Yra galybė būdų identifikuoti kompiuterį internete. Viską lemia kaštai. Jei Jūs tiesiog balsuosite kokiame nors puslapyje daug kartų naudodami TOR, niekas nesuks galvos ir nesigilins. Tačiau jei jūs vykdysit nusikalstamą veiką, ir realiai pridarysit kam nors žalos, tas kas nors gali nepagailėti laiko ir pinigų į jūsų susekimą.

  11. Ir dar klausimėlis 🙂 taip pat dėl išorinio IP keitimo, bet kad atrodytu, jog esu iš UK ar JAV. „Jums reikia susirasti tose šalyse atskirus (anoniminius) proxy serverius, per kuriuos išeitumėt į internetą”. Gal galėtumete plačiau apie tai papasakoti? Kaip tai padaryti? Tarkime susirandu reikiamą serverį ir kas toliau?

  12. sveiki gal kvailas klausimas, bet jei pakeisiu ip su tor, jis pasikeis tik vienai sesijai ir veliau pasidarys toks koks buvo, ar pasikeis visam laikui?

    1. Taip, pasikeis tik tai sesijai. išjugus TOR, toliau naudosit senąjį. Kitoj TOR sesijoj jau bus kitas IP.

Komentarai uždrausti.