Kaip nukopijuoti ekrano vaizdą

Kartais prireikia padaryti iš ekrano vaizdo paveiksliuką. Pavyzdžiui, Jums kilo problema, o specialistas prašo atsiųsti taip vadinamą ekrano vaizdą (ScreenShot). Kaip tai padaryti?

Kartais prireikia padaryti iš ekrano vaizdo paveiksliuką. Pavyzdžiui, Jums kilo problema, o specialistas prašo atsiųsti taip vadinamą ekrano nuotrauką (ScreenShot). Kaip tai padaryti?Tam klaviatūroje yra skirtas mygtukas pavadinimu “PrtScr” arba “Print Scrn” ir panašiai (priklauso nuo klaviatūros). Jis dažniausiai yra trijų klavišų grupėje klaviatūros viršuje, dešinėje pusėje. (Jei turite nešiojamą kompiuterį, gali reikėti naudoti dviejų klavišų kombinaciją su “Fn” mygtuku.).

Norėdami padaryti ekrano atvaizdą, reikia paspausti tam skirtą klavišą t.y. “PrtScr”. Taip ekrano vaizdas nukopijuojamas į kompiuterio atmintį (jokių pranešimų nepasirodys). Po to reikia atsidaryti bet kokią piešimo programą, pavyzdžiui “MS Paint” (Start -> Programs -> Accessories -> Paint) ir atsidariusiame lange pasirinkti Edit -> Paste.

Taip pat turite žinoti, kad kartu su „ALT“ klavišu daromas ekrano vaizdas nukopijuoja tik aktyvų langą, o ne visą ekraną. T.y. jei Jūs norite padaryti tik iššokusios lentelės nuotrauką, spauskite „ALT + Print Scrn“. Ir nepamirškite išsaugodami paveikslėlį, jį saugoti „JPG“ formatu (pagal nutylėjimą „Paint“ išsaugo BMP formatu, kurio apimtis yra maždaug 10 kartų didesnė nei JPG.).  Tokį paveiksliuką daug lengviau išsiųsti el. paštu.

Papildymas:

Kai buvo išleista Windows 7 versija, joje yra laibai patogus įrankis ekrano nuotraukoms daryti, vadinasi „Snipping Tool“. Su juo galima daryti:

 • viso ekrano,
 • aktyvių langų,
 • tik pasirinkto ploto
 • ar visai laisvai pasirenkamos formos (kad ir žvaigždės) ekrano nuotraukas.

Programoje iš karto galima panaudoti pieštuką arba teksto žymeklį, be to iš karto galite išsaugoti nuotrauką suspaustu PNG formatu ar išsiųsti ją elektroniniu paštu, kaip priesagą. Išbandykite.

VN:F [1.9.22_1171]
Įvertinimas: 7.6/10 (balsų: 57)
Kaip nukopijuoti ekrano vaizdą, 7.6 out of 10 based on 57 ratings

5 mintys apie „Kaip nukopijuoti ekrano vaizdą“

 1. O kaip padaryt,kad butu didesnes nuotraukos atkopinus ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vertinimas: +1 (balsų: 1)
  1. Ką turit omeny? Jei reikia tik padidinti, tuomet su kokia nors paveikslėlių redagavimo programa padarykite „resize“. Tam tinka Office Picture Manager, Picasa, ir kt.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Vertinimas: +2 (balsų: 2)
 2. Nu pas man laptopas bet nera jok „prtscr“ tai ka daryt? 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Vertinimas: 0 (balsų: 2)
  1. Praktiškai visose klaviatūrose yra tam skirtas mygtukas, gal tik vadinasi kitaip.
   Nešiojamuose kompiuteriuose dėl taupumo, kai kurie klavišai turi dvigubą funkciją. Normaliai spaudžiant atlieka vieną funkciją, o spaudžiant tu „Fn“ (function) atlieka alternatyvią funkciją.
   „Print Screen“ nešiojamuose dažnai būna ta, antroji funkcija.

   Susiraskit „Fn“ klavišą, jis būna apačioj kairėj ir pažymimas kitos spalvos užrašu. Ir tada ieškokite tokia pat spalva užrašų ant kitų klavišų.

   Taip pat reikia žinoti, kad skirtingi gamintojai naudoja skirtingus „Print Screen“ trumpinius.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Vertinimas: +2 (balsų: 2)
  2. yra. turi buti. virs skaiciu yra mygtukas END ir mazesnem raidem parasyta PRTSC

   VA:F [1.9.22_1171]
   Vertinimas: +2 (balsų: 2)

Komentarai uždrausti.