Būdai, kaip atsikratyti pašto šiukšlių

Neseniai į mane kreipėsi klientas, prašydamas padėti atsikratyti pašto šiukšlių. Jam kas dieną atsiunčiama apie 800 vienetų nepageidaujamo turinio laiškų. Sprendimai žinoma sugalvoti konkrečiai tam atvejui. Juos čia pateikiame, bet jie tinka tik esant tam tikrom sąlygoms.

Sąlygos kada šie sprendimai tinka:

  • Naudojatės asmenine pašto dėžute, prie kurios galima jungtis per POP/SMTP/IMAP protokolus (lietuviškai kalbant, jei galite pašto dėžutę tikrinti pašto programų, tokių kaip MS Outlook, Outlook Express, Thunderbird, The Bat ir kt. pagalba.);
  • Tai ne Gmail pašto dėžutė (vėliau bus aišku kodėl);
  • Tiekėjas suteikęs Jums pašto dėžutę neturi elektroninio pašto šiukšlių (SPAM) filtravimo sistemos, arba ji veikia neefektyviai (blokuoja nepakankamai gerai, nėra karantino ir pan.).

Sprendimai:

Taigi pirmasis būdas yra labai paprastas, tiesiog galite susisiekti su kompanija, iš kurios gaunate pašto dėžutės paslaugą ir paprašote įjungti pašto šiukšlių filtravimą, jei tai dar neįjungta.

Antrasis yra kiek įdomesnis. Elektroninio pašto šiukšlių (SPAM) filtravimui panaudosime Gmail pašto paskyrą (štai kodėl paminėjau antrą punktą). Gmail pašto paslauga suteikia galingą pašto šiukšlių filtravimo sistemą kartu su blokuojamų laiškų karantinu. Taigi jums reikės:

  • Pašto dėžutės su POP/IMAP prieiga, bei žinoti POP serverio adresą, prisijungimo vardą ir slaptažodį (jei nežinote, visada galite kreiptis šių duomenų į savo pašto dėžutės tiekėją);
  • Gmail pašto paskyros;
  • Pašto peržiūros programos, tai gali būti MS Outlook, MS Outlook express, The Bat, Mozillla Thunderbird, Opera Mail ir kitos (nebūtina).

Principas

Pirma paaiškinsiu principą. Gmail pašto paskyra ne tik turi gerą anti-spam variklį, bet ir gali priimti paštą iš kitos pašto paskyros naudodama POP/IMAP protokolą. O taip pat, naudojant pašto programą, galima paimti bei siųsti laiškus su Gmail per tuos pačius POP, IMAP ir SMTP protokolus. Taigi šio principo esmė yra ta, kad Gmail paiminės nefiltruotą paštą iš Jūsų dabartinės pašto paskyros, išfiltruos jį ir tada jau švarų paštą galėsite peržiūrėti pačioje Gmail paskyroje arba atsisiųsti į kompiuterį per pašto programą. Štai kaip viskas paprasta.

Kaip padaryti?

Jums reikia prisijungti prie Gmail paskyros ir paspausti „Nustatymai“ (Settings). Juose pasirinkti „Paskyros ir importavimas“ (Accounts and Import):

screenshot_021

Čia susiraskite mygtuką, „Pridėti POP3 el. pašto paskyrą“ (Add POP e-mail account). Atsiradusiame langelyje įveskite pašto adresą, kurio srautą norite filtruoti ir spauskite „Kitas žingsnis“ (Next Step):

screenshot_023

Gmail iš kart pabandys atspėti POP serverį, o prievadas bus parinktas standartinis. Jei POP serveris neatitinka Jūsiškio jį pakeiskite tokiu, koks turi būti. Įveskite slaptažodį, bei pasirinkite reikiamas opcijas žemiau:

screenshot_024

Viską baigus, spauskite „Pridėti sąskaitą“ (Add account).

screenshot_025

Pasirinkite opciją, „Taip, aš noriu turėti galimybę siųsti laiškus iš jusu.adresas@jusupastas.lt.“, taip galėsite išsiųsti laiškus iš prijungtos dėžutės. „Kitas žingsnis“:

screenshot_026

Įveskite savo vardą, kuris bus matomas gavėjui ir spauskite „Kitas veiksmas“.

screenshot_027

Šis dialogo langas perspėja, kad į prijungiamą pašto dėžutę bus išsiųstas patvirtinimas. Paspaudus „Siųsti patvirtinimą“ atsidaro toks dialogas:

screenshot_028

Jei patvirtinimo laiške paspaudėte atsiųstą nuorodą, šį langą galite uždaryti, arba jei nepaspaudėte, jame galite įvesti atsiųstą patvirtinimo kodą iš to paties laiško. Kartais patvirtinimas keliauja ilgai, (iki kelių valandų) tad būkite kantrūs.

Jei viskas pavyksta gerai, turėtumėte matyti pridėtą sąskaitą:

screenshot_029

Štai tiek reikia padaryti, kad Gmail paskyra pradėtų atsisiųsti laiškus iš Jūsų pašto dėžutės. Dabar jie jau bus filtruojami, ir visos šiukšlės bus perkeltos į „Šlamštas“ katalogą. Dabar paštą galite tikrinti Gmail paskyroje. Jei reikia laiškus gauti į kompiuterį, Jums reikia suaktyvinti nustatymuose „Persiuntimą ir POP / IMAP“:

screenshot_031

Suaktyvinkite POP ir paspauskite ant „Konfigūravimo instrukcijos“, kur rasite visą informaciją, kaip sukonfigūruoti savo pašto programą.

Viena mintis apie „Būdai, kaip atsikratyti pašto šiukšlių“

Komentarai uždrausti.